Algorytmy życia codziennego - Wystawa

01:59 Unknown 3 Comments


  Z faktem, iż „najlepszym aparatem fotograficznym jest ten, który mamy przy sobie” trudno się nie zgodzić. Wykorzystywanie telefonów komórkowych do uwiecznienia kadrów codzienności, a następnie udostępnianie ich za pośrednictwem serwisów społecznościowych jest wszechobecne. Rośnie grupa ludzi, którzy nie myślą zbyt dużo o ograniczeniach. Wykorzystują szanse i możliwości, nie bojąc się używać telefonu do twórczej pracy, ale czasem nawet świadomie decydując się wykorzystywać smartfon jako docelowego narzędzia do fotografowania określonych tematów. Fotografia mobilna to nie tylko kolejny kierunek w fotografii to również zjawisko społeczne biorące czynny udział w procesie twórczym.


 Tym razem chcielibyśmy zaprezentować alternatywę dla sesyjnego podejścia do fotografii którą realizujemy na co dzień. Bez przygotowania strojów, kadrów, sprzętu, umycia dzieci, ustawienia świateł czy zrobienia makijaży.. Jedynie chwila, cień, spojrzenie kreują ten rodzaj artystycznego przekazu. Więcej informacji TU _-> DDK Bronowice Info Wystawa Michał Stefański 

Zapraszamy serdecznie na kilka kadrów strzelonych mobilnie w różnych sytuacjach codziennych. Powstała z nich wystawa fotograficzna w formie tryptyków małoformatowych . Można oglądać ją przez cały miesiąc od 3 lutego w DDK Bronowice w Lublinie.  
 


3 komentarze:

  1. Wow. Niesamowite, to trzeba przyznać. Bardzo skłaniają do myślenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo spodobały mi się twoje fotografie. Aparaty w smartfonach są coraz lepsze i dzięki temu mamy możliwość uchwycić piękne zakątki i chwile. Ja osobiście bardzo dużo zdjęć wykonuje smartfonem. Bardzo ciekawy wpis i blog.

    OdpowiedzUsuń